Gigabitové pripojenie od Antiku v prvom meste na západnom Slovensku

Telekomunikačný operátor Antik Telecom začal poskytovať svoje pripojenie k Internetu so symetrickou gigabitovou rýchlosťou v prvom meste na západnom Slovensku, v Tlmačoch.

Operátor o tom informoval dnes.

Optická sieť umožňujúca gigabitové pripojenie je k dispozícii pre 1300 domácností na sídlisku Lipník. Tlmače majú celkom 3.7 tisíc obyvateľov.

Doteraz Antik poskytoval gigabitové pripojenie v šiestich mestách Košice, Humenné, Gelnica, Svit, Veľké Kapušany a Trebišov. V tomto roku plánuje podľa skorších informácií spustiť gigabitové pripojenie ešte minimálne vo Svidníku. V mestách Medzilaborce a Strážske vybuduje optické siete pripravené na gigabitové rýchlosti, poskytovať ale začne pripojenie s rýchlosťou 80 Mbps.

Podľa informácií operátora pri predstavení gigabitového pripojenia z mája minulého roka má rýchlosť sťahovania cez toto pripojenie reálne dosahovať 900 až 950 Mbps, rýchlosť uploadu 700 až 800 Mbps. Operátor neaplikuje žiadne FUP limity na množstvo prenesených dát.

Pripojenie v podobe triple-play služby s gigabitovým pripojením, digitálnou TV a telefonovaním cez Internet stojí pri pripojení jedného počítača 17.92 eur mesačne. Zriaďovací poplatok pre existujúcich aj nových zákazníkov je pri gigabitovom pripojení 19.92 eur.